Yukarı kaydır
Kahve içmeye bekleriz
Yenişehir Mah. Farabi Cad. No:30/15
Kırıkkale Teknopark
Yahşihan / Kırıkkale
Bize Ulaşın
info@provega.com.tr
Tel: 0850 840 7784
Çalışma Saatleri
P.tesi-Cuma: 08:30-18:00
C.tesi-Pazar: Kapalı

B2C E-Ticaret

B2c e-ticaret yazılımı; b2c nedir? B2c, firmadan tüketiciye satış anlamına gelmektedir. B2C eticaret, firmaların ürünlerini internet ortamında satabilmesini sağlayan bir eticaret yazılım türüdür. Mal veya hizmet satışı yapan firmalar, b2c e-ticaret sitelerinde ürünlerini sergilerler. Müşteriler ise çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak alışveriş yaparlar. B2C e-ticaret sitelerinde firma doğrudan tüketiciye satış yapmaktadır. Herhangi bir aracı kişi ya da kurum bulunmamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte b2c e-ticaret sitelerinin sayısı artmıştır ve tüketiciler elektronik ticareti sıkça kullanmaya başlamıştır.

B2C e-ticaret sitesi oluşturan firmalar sadece kendi konumundaki tüketicilere değil tüm dünyadaki tüketicilere ulaşabilme imkanı sağlamış olurlar. Böylece satışlarını arttırıp daha fazla kazanç elde ederler. Tüketiciler ise çok daha fazla ürün çeşidine ve fiyat çeşitliliğine elektronik ticaret le çok daha kolay ulaşabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışveriş işlemleri hem tüketiciye hem de satıcı firmaya çok fazla getiri sağlar. Zamandan, paradan büyük tasarruf edilir. Bu gibi nedenlerle hem satıcılar hem de alıcılar tarafından online alışveriş kullanım sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Firmaların bir diğer B2C e-ticaret sistemine ya ne elektronik ticarete geçme sebebi ise çağın gerisinde kalmamak ve yeniliklere ayak uydurabilmektir. Firmaların bir e-ticaret sitesine sahip olması müşterilerin gözündeki marka değerini arttırmaktadır.

B2C e-ticaret sitelerinde satıcı taraf dilediği ödeme ve gönderim yöntemiyle satışlarını gerçekleştirebilir. Günümüzde en çok kullanılan ödeme yöntemleri Kredi kartı/Banka Kartı, Havale/EFT ve Kapıda Ödemedir. Eticaret ödeme seçenekleri olarak tüketicilere ne kadar çok eticaret ödeme seçeneği sunarsan satışlarında o doğrultuda artacaktır.

B2C e-ticaret sitesi için doğru bir yazılım seçmen gerekir. İhtiyaçların doğrultusunda güvenilir bir eticaret yazılım firmasından bir hazır e-ticaret paketi alabileceğin gibi özel eticaret yazılım olarak da b2c eticaret siteni kurdurabilirsin. Ancak özel eticaret yazılımları kullanılarak b2c eticaret sitesi kurman uzun zaman almaktadır. Bu nedenle ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen firmalar genellikle hazır e-ticaret paketleri tercih etmektedir.

Provega Bilişim’in hazırlamış olduğu b2c eticaret yazılımları esnek bir yapıya sahiptir. Bu eticaret yazılımları ile bir çok b2c örnekleri, b2c siteleri hazırlanabilmektedir. Her sektör için özel b2c modülleri geliştirilebilir, ya ne sana özel bir eticaret sitesi mi istiyorsun. Provega b2c eticaret sitesi yapan firmalar arasında çok farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri farkındalıklarımız bölümünden inceleyebilirsin. Bu farkındalıkların yanında en uygun b2c e ticaret sitesi fiyatları da yineProvega Bilişim’ dedir.. En iyi b2c e ticaret paketleri 2018 de yine her zamanki gibi Provega’da en uygun fiyata, b2c e-ticaret paketleri karşılaştırma seçenekleriyle b2c e ticaret yazılımı tavsiye edilebilir.

b2c ne demek? Kısaca; (Business to Consumer) İşletmeden tüketiciye e-ticaret türüdür. Genel olarak, ticari kurumların kendi web sitelerinden pazarlama ve satış yapabilmelerini sağlayan tüm işlemler B2C kapsamındadır.

Elektronik eticaret nedir? Kısaca; Tüm ticari işlemlerin elektronik ortamlarda gerçekleşmesine verilen kısa addır. Aynı zamanda günümüzde e-ticaret, eticaret veya online alışveriş şeklinde de anılmaktadır.

b2c nedir? Kısaca; İşletmeden tüketiciye e-ticaret türüdür. B2c modeli son kullanıcıya direk ürün satışı yapabilmeni sağlayan eticaret türüdür.