Yukarı kaydır
Kahve içmeye bekleriz
Yenişehir Mah. Farabi Cad. No:30/15
Kırıkkale Teknopark
Yahşihan / Kırıkkale
Bize Ulaşın
[email protected]
Tel: 0850 840 7784
Çalışma Saatleri
P.tesi-Cuma: 08:30-18:00
C.tesi-Pazar: Kapalı

Teknoloji Danışmanlığı

Teknolojik gelişimin baş döndüren hızı, sizi mevcut yatırımlarınızın verimliliğini artırırken, yeni teknolojileri de entegre etmeye zorluyor. Uluslararası standart ve metodolojiler kullanarak iş stratejinizi destekleyen doğru teknolojik çözümler için bakın neler yapıyoruz.

Rekabet gücü ile bilgi teknolojilerini etkin kullanma arasındaki doğrusal ilişki, iyi planlanmış, tasarlanmış, kurulmuş ve kesintisiz hizmet veren bir bilgi teknolojisi altyapısını zorunlu kılıyor. Teknoloji danışmanlığı hizmetlerimiz, teknoloji bilgisi, entegrasyon deneyimi ve alan uzmanlığı ile doğru altyapılara sahip olmanızı sağlıyor.

Teknoloji danışmanlığı hizmetlerimizde ITIL, PMI, MSF gibi referans metodolojileri kullanıyoruz. Uluslararası standartlardaki danışmanlık hizmetimiz şu temel adımlardan oluşuyor:

BT politikalarının analizi ve oluşturulması
Sistem altyapı analizi ve tasarımları
Çözüm modelinin oluşturulması
İşletme ve bakım prosedürlerinin oluşturulması
Maliyet analizi (ROI)
Proje savunması ve sunumu
Teknoloji danışmanlığı hizmetlerimiz, müşterilerimiz ile açık iletişim, etkin koordinasyon ve yakın işbirliği ile amacına ulaşıyor. Bu kapsamda aşağıda yer alan çalışmaları müşterilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz:

Entegrasyona konu olacak analiz, tasarım, modelleme, planlama faaliyetleri
Altyapı danışmanlık faaliyetleri ve projeleri (uygulama, donanım, ağ, güvenlik, bakım, işletme, datacenter vb.)
Olağanüstü durum merkezi yapılandırma danışmanlık ve projelendirme hizmetleri
VDI, Cloud projelerini paket olarak oluşturmak ya da ihtiyaca yönelik tasarımları müşteriye özel geliştirmek
Saha otomasyonu danışmanlığı ve projelendirme faaliyetleri
Farklı ürün ve teknolojilerin bir arada kullanılması ile gerçekleştirilen danışmanlık hizmetleri
İhtiyaç analizi, kapasite planlaması, proje planlarının oluşturulması ile altyapı analizleri sonrasında tasarımı gerçekleştirmek ve “High Level Design” oluşturmak
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren, orta ve büyük ölçekli müşterilerimiz için kapsamlı bir teknoloji danışmanlığı hizmet portföyüne sahibiz:

Proje Danışmanlığı

Ürün bazlı özel proje danışmanlığı
Müşteri bazlı özel proje danışmanlığı
Otomasyon hizmetleri danışmanlığı
ODM danışmanlığı
Entegrasyon hizmetleri danışmanlığı
Uygulama Danışmanlığı

Orta katman
Masaüstü sanallaştırma
Sunucu sanallaştırma
Veri tabanı danışmanlığı
Sistem Altyapı Danışmanlığı

Sunucu sistemleri
Veri depolama sistemleri
Yedekleme sistemleri
Arşivleme sistemleri
Kullanıcı erişim bileşenleri
Veri Merkezi Danışmanlığı

Fiziksel bileşen analizi
Mantıksal bileşen analizi
Ağ ve Güvenlik Danışmanlığı

İç-dış ağ donanım/yazılım danışmanlığı
Güvenlik donanım/yazılım danışmanlığı
Politika oluşturma danışmanlığı
BT İşletme Modeli Danışmanlığı

Personel yetkinlik politikaları
Eğitim hizmetleri
BT işletme süreçleri

Web Tasarım Unsurları

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları aşağıda kısa başlıklar halinde sizlere sunuyoruz, kaliteli bir çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlıca bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içinde korumasıyla beraber geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve amaca bağımlıdır; Bu basit bir şekilde yalnızca siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle birlikte web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin veya bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanım kolaylığı açısından çok sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir web sitesinin tasarım kalitesini artırabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları yalnızca “web-güvenli yazı tipleri” olarak bilinen fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebeple tasarımcı olarak yaygınca kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi faydalı olacaktır.

İçerik: İçerik ve tasarım görsel ve metin yoluyla sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves uyandırmak için istediklerini onlara vermek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçireceklerdir. Kullanacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalarına dikkat edilmelidir.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.