Yatırımcı Olun!

Provega Bilişim; 2015 yılında kurulmuş bir firma olup çoğunluk Eticaret sistemleri üzerinde çalışmalar yapan yaş ortalaması 27 olan genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Gençliğin, teknolojinin ve günlük yaşamın isteklerine cevap verebilecek projeler üretmekte ve bu projeleri üniversite – firma işbirliği ile koordineli şekilde yürütmektedir. Genç istihdamına oldukça önem firmamız AR-GE toplantıları düzenleyerek sektörel tabanlı ürün ve hizmetler ortaya çıkarma yolunda ilerlemeler katetmektedir.

Provega sesini daha fazla duyurmak, projeleriyle ses getirmek için yaptığı diğer projeler için yatırımcı arayışında bulunmaktadır. Yapılan yatırımlar ile birlikte; daha iyi sistem altyapıları, genç nüfus istihdamının artırılması, farklı ve sürdürebilir projeler ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Provega, Üniversite – Sanayi işbirliğiyle çalışmalarına teorik destekte alarak; yatırımların kalıcılığını, literatüre geçişini ve ticari sürdürülebilirliğini maximum ölçüde sağlamamaktadır.

Projelerimize maddi ve manevi destek olmak, beyin fırtınasıyla en saçma düşüncelerden verimli sonuçlar çıkararak birlikte değer üretmek ve en önemlisi ülkemizde bulunan teknoloji açığını birlikte kapatmak için sizlerinde desteğine ihtiyacımız var.


Bak Bu Nasıl?

Çok sempatik değil mi? İlerleyen zamanlarda oldukça fazla duyacaksınız. Türkiye’nin yeni pazaryeri platformu geliyor. Geliştirmeye başladığımız ve saha görüşmelerine kadar bağlantıları yapılmaya başlayan e-pazaryeri sistemimiz.3 kişinin istihdam edildiği projemizde yazılım, marka ve saha çalışmaları için planlamalar yapılmıştır. Bunun yanında veritabanı mimarisi ve ön tasarım aşaması tamamlanmak üzeredir. Yaklaşık 2 aylık yazılım aşamasıyla birlikte saha ve marka çalışmalarıyla birlikte toplamda 9 aylık bir süreç sonucunda farklı, sempatik ve tamamen heyecan dolu bir alışveriş keyfiyle müşterilere ulaşacaktır. Bunun yanında mağazaların istekleri, eksikleri,  ticari standartları göz önünde bulundurularak bir algoritma oluşturuldu  ve buna yönelik altyapı çalışmaları yapılmaktadır. Müşteri ve mağaza rollerinin dışında farklı rollerde eklenerek sistemin cazibesi ve sürdürülebilirliği artırıldı. Sadece satış değil üretim odaklı fikirler de düşünülerek, ev ekonomisine katkı düzeyinde üretim yapan ev hanımları, zanaatkarlar ve bunun gibi birçok popülasyonu içerisinde barındıracak, iletişimlerini artıracak mağaza altyapısı düşünüldü. Yani şu şekilde özetlersek; müşteriye en uygun ve en kaliteli ürünün tedariği sağlanarak, en küçüğünden en büyüğüne, eğitim seviyesi gözetmeksizin tüm işletmelerin yeralacağı bir pazaryeri çözümü oluşturulacaktır. Küçük esnafın dünya ile buluşması sağlanacaktır. Peki sizce nasıl?


Robo Tedarik

Endüstri 4.0 nedir? İnsansız bir üretime doğru ilerliyor muyuz? Yok artık bee diyebileceğimiz bir soru aslında… Belki de hiç hayal etmediğimizden uzak geliyordur. Ancak dünyanın bu konuda çalışma yaptığı kesin ve bizlerde geri kalmayalım dedik. Üretimi, iş yükünü yada gündelik hayatın her alanında kolaylık sağlayabilecek sistemler aslında istediğimiz. Dünyada ilkokul seviyesine kadar indirilerek; çocuklarda analitik düşünceyi, yüksek teknolojiyi ve en önemlisi üretkenliği aşılamaya başlayan robotik sistemler düşünün. Robotedarik bu konuda bağlantıları düşünce yapıları ve altyapısıyla birlikte aslında teknolojinin tam kalbi olarak söylenebilir. İlkokuldan çağından, üniversiteye; gündelik hayattan üretime kadar tüm aşamaları kapsayabilecek ve bilgi odaklı projemiz. Uzun soluklu ve macera dolu projemiz için öngördüğümüz süre 18-24 ay’dır. Modüler olarak düşündüğümüz projemizin ilk aşaması KOSGEB AR-GE projesiyle desteği başlamış ve algoritma, fizibilite çalışmaları; gerçek bir fabrikanın simülasyonu yapılarak oluşturulmuştur. ERP programlarıyla entegre çalışabilecek, fabrikanın tüm aşamalarının takibini yapabilecek ve bunun yanında kayıp, kaçak, verimsizlik gibi birçok negatifliğin önüne geçebilecek bir fizibilite olmuştur. Bu projemizde 2 farklı personel istihdam edilmekte ve kodlama çalışmalarıyla birlikte paket eklentileri geliştirilmeye başlanmıştır. Yüksek teknolojiye merakınız varsa ya da robotlar dünyayı yönetsin istiyorsanız aslında tam aradığınız burada olabilir.


Akademikapı

Teorik bilgi ve pratik bilgiyi harmanlamanın zamanı gelmedi mi? Geç bile kaldığının düşüncesindeyiz… Sosyal ağlar sayesinde günlük en az 1 saatimizin çöp olduğu şu zamanlarda biz daha verimli bir sistem ürettik. 2015 yılında Provega serüvenini başlatan ve bir tez çalışması sonucu ortaya çıkan Akademikapı, KOSGEB AR-GE projesini başarıyla tamamlayarak mezun olmuştur. Bunun yanında 1500 öğrenci ile birlikte sistemin çalışması denenmiş ve özellikleri test edilmiştir. Reklam çalışmalarında sağlanamayan finansmandan dolayı rafa kaldırılmıştır. Projemizin asıl amacı; nitelikli proje ortağı, danışmanı ve ya öğrenci bulunmasını sağlamaktır. Bilgi paylaşım ve sosyal ağ olarak kullanılarak günümüz trendlerinin önüne geçmeyi amaçlamakta ve ülkemizde ki bilgi paylaşımının maksimum düzeye çıkmasını sağlayarak sosyal ağlarda geçirilen kayıp zamanı yararlı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Mobil uygulamaların günümüzde ne ölçekte şirketlere dönüştüğünü gördüğümüz şu günlerde; bizce doğru yer burası olabilir!


Projelerimizin detayları hakkında bilgi sahibi olmak için info@provega.com.tr adresinden doküman talep edebilir ya da bizleri ziyaret ederek daha iyi bilgi alabilir ve sorularınıza en iyi cevapları bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş