Yukarı kaydır
Kahve içmeye bekleriz
Yenişehir Mah. Farabi Cad. No:30/15
Kırıkkale Teknopark
Yahşihan / Kırıkkale
Bize Ulaşın
info@provega.com.tr
Tel: 0850 840 7784
Çalışma Saatleri
P.tesi-Cuma: 08:30-18:00
C.tesi-Pazar: Kapalı

E Ticaret Nedir ?

E-Ticaret anlamı kısaca ; İnternette işlem yapmak veya bunları kolaylaştırmak, e-ticaret olarak adlandırılır. E-ticaret, ” elektronik ticaret “in kısaltmasıdır .
Popüler e-ticaret örnekleri, online sipariş ve satışı ile ilgilidir .
Ancak e-ticaret evreninde başka tür faaliyetler de bulunmaktadır. Elektronik ortamda yürütülen her türlü ticari işlem e-ticarettir.

E-ticaret Örnekleri

Çevrimiçi Alışveriş: İnternette ürün satmak ve almak , e-ticaretin en popüler örneklerinden biridir. Satıcılar perakende satış mağazalarının online mağaza vitrinleri oluşturur. Alıcılar mouse tıklamaları ile ürünlere göz atabilir ve satın alabilirler. Amazon.com çevrimiçi alışverişin öncüsü değilse de, tartışmasız en ünlü çevrimiçi alışveriş merkezidir.e-ticaret nedir
Elektronik Ödemeler:  Online ürün satın aldığınızda, çevrimiçi olarak da ödeme yapmanız için bir yapı olması gerekir. Ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleri e-ticaret içine giriyor.
Online Müzayede:  Çevrimiçi açık arttırmayı düşündüğünüz zaman, eBay’i düşünürsünüz. Fiziksel açık artırmalar çevrimiçi açık artırmalardan önce gerçekleşir, ancak İnternet ihaleleri çok sayıda alıcı ve satıcıya ulaşabilir hale getirmiştir. Çevrimiçi açık artırmalar, fiyat araştırması için etkili bir mekanizma. Çoğu alıcı, açık arttırma alışverişleri normal alışverişinden çok ilginç buluyor.
İnternet Bankacılığı: Bugün, fiziksel bir banka şubesi ziyaret etmeden bankacılık işlemlerinin tümünü gerçekleştirmeniz mümkün. Web sitelerinin banka hesaplarıyla ve sanal kredi kartlarıyla, e-ticaretin en büyük gücü oldu.
Online Bilet: Hava yolu biletleri, film biletleri, tren biletleri, oyun biletleri, spor etkinliklerine bilet ve her türlü bilet biletlerinizi online olarak rezerve edebilirsiniz. Online bilet, bilet satış kuyruklarında sıraya girme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Author avatar
admin
https://provegabilisim.com

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.